Kim są superstulatkowie? To osoby, które żyją powyżej 110 lat. Jest ich naprawdę niewielu. Lista superstulatków jest dostępna publicznie. Co ciekawe znaczna ilość z nich znajduje się w USA lub Japonii.


Superstulatkowie i ich cechy wspólne

Na pierwszy rzut oka superstulatkowie nie posiadają cech wspólnych. Pochodzą z odmiennych krajów, wykonywali inne zawody, posiadają odmienny status społeczny. Nic nie wskazuje też na to że stosowali specjalne metody w celu polepszenia swojego zdrowia. A jednak z jakiegoś powodu udało im się przeżyć ponad 110 lat. Pytanie co może wpływać na ich długowieczność?

Po pierwsze musimy zwrócić uwagę, że zdecydowana większość superstulatków pochodzi z krajów Wysoko rozwiniętych. W malejącej kolejności najwięcej jest ich w USA, Japonii, Anglii, Francji oraz Włoszech. Cechą wspólną tych krajów jest wysoka jakość życia oraz wysoka jakość opieki medycznej.

Superstulatkowie – czego udaje im się uniknąć?

Wspominaliśmy już w naszych poprzednich artykułach o tym, że najczęstszą przyczyną przedwczesnych zgonów są nowotwory oraz choroby układu krążenia. W krajach wysoko rozwiniętych udaje się zapobiec wielu spośród tych chorób ze względu na powszechny dostęp do opieki zdrowotnej oraz dostęp do wysokiej jakości żywności za niewielkie ceny.

Jeanne Calment

Najstarszą osobą w historii była Jeanne Clement mieszkająca we Francji. Urodziła się ona 21 lutego 1875 roku w Bouches-du-Rhone w południowej Francji, a zmarła 4 sierpnia 1997 r w Arles. Oznacza to, że żyła 122 lata i 164 dni.

Superstulatkowie i ich pozytywny stosunek do życia

Liczne rozmowy z superstulatkami pokazały, że łączy je inna cecha wspólna. Jest to pozytywne nastawienie do życia. Wspominaliśmy o tym już wcześniej w naszym artykule na temat długowieczności. Zdecydowana większość osób cieszących się życiem ponad 80 lat mówiła, że najważniejsze dla nich było bezstresowe i przyjemne spędzanie każdego dnia razem ze swoimi znajomymi.Wspominaliśmy o tym także podczas analizy mieszkańców Japonii oraz USA, którzy znajdowali się w Niebieskich Strefach. Jeśli jesteście zainteresowani tym tematem zerknijcie tutaj. Wszyscy mieszkańcy niebieskich stref przywiązują uwagę do życia towarzyskiego.


Polecamy również strony dotyczące dentystyki i Implantów Zębów

Dbanie o zęby jest jednym z elementów dbania o zdrowie. Szukasz rzetelnych informacji na ten temat? Interesują cię profesjonalne usługi dentystyczne? Zobacz tutaj: